Workshop MZe a Forest Europe

Dne 31. 5. 2023 hostila divize Hořovice, VLS ČR, s.p. mezinárodní workshop MZe a FOREST EUROPE. V rámci terénní exkurze na divizi Hořovice byly připraveny tři zastávky: jedna na LS Mirošov a dvě na LS Nepomuk. Na první zastávce na Padrti spojené s občerstvením seznámil ředitel divize Ing. David Novotný účastníky se základními údaji o divizi Hořovice a o oblasti Brd. Prezentaci zde měl také Ing. Pavel Češka Ph.D. o základních principech obrany proti lýkožroutům. Druhé dvě zastávky na LS Nepomuk se týkaly ukázek způsobů jejich obnovy na kalamitních holinách. Při této příležitosti byli účastníci také seznámeni s probíhajícím projektem LIFE Adapt Brdy, který má aplikací přírodě bližšími způsoby hospodaření převést smrkové stejnověké monokultury na bohatě strukturované lesy a nastartovat tak adaptaci lesních ekosystémů v oblasti Brd na probíhající klimatickou změnu.