K šetrnému soustřeďování dřevní hmoty bude v Brdech sloužit nový stroj

V květnu převzali VLS ČR, s.p., na správě služeb v Mirošově, novou vyvážecí soupravu LVS 520. Náklady na její pořízení budou zahrnuty do projektu LIFE. Bude sloužit k šetrnému soustřeďování dřevní hmoty především z probírkových smrkových porostů, které budou těžebními zásahy připravovány na podrostní způsoby hospodaření.

Základní technické údaje: Vyvážecí souprava je určená k vyvážení 2–5 metrových klád, zejména z probírek a nahodilých těžeb. Nosnost vyvážecí soupravy je 5 tun. Objem ložné plochy je 5 m3. Hydraulická ruka Cranab FC 45 s teleskopickým výsuvem o délce 6,1 metrů s nosností 1130 kg ve 3 metrech a s regulací rychlosti jednotlivých funkcí umožňuje efektivní nakládku sortimentů na ložnou plochu LVS 520.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.