Představení studie retence vody v krajině a projekt revitalizace území prameniště

V listopadu 2023 proběhlo důležité setkání zástupců VLS ČR, s.p., firmy Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s., Plzeňského kraje, ORP Rokycany, CHKO Brdy a Národního parku Šumava.

Setkání se konalo v Domě přírody Brdy ve Strašicích. Ing. Petr Macháček, za Vojenské lesy a statky ČR, s.p., představil přítomným projekt LIFE Adapt Brdy. 

Následovala prezentace Ing. Venduly Koterové z firmy Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s., která představila studii retence vody v krajině a projekt revitalizace území prameniště

Studie vytipovala 25 oblastí k revitalizaci a tyto oblasti byly rozděleny do 4 kategorií priorit a proveditelnosti vlastních revitalizací. 

Pro vzorovou revitalizaci byla vybrána oblast Voložného potoka. Pro tuto oblast bude zpracován podrobný projekt a bude proveden monitoring stavu oblasti před revitalizací, v průběhu revitalizace i po dokončení revitalizace.

Po prezentaci proběhla odborná diskuze. Ing. Jakub Rataj, vedoucí oddělení vodního hospodářství Krajský úřad Plzeňského kraje, nabídl spolupráci při revitalizacích pramenišť na území Plzeňského kraje v rámci programu Zdravá krajina. Pro projekt na území Plzeňského kraje byla vybrána lokalita Trokavec.

 Studii najdete ve Výstupech projektu.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.