Terénní školení lesníků divize Hořovice v Sasku u Staatsbetrieb Sachsenforst

Terénní školení připravil Dr. Dirk-Roger Eisenhauer. Na přípravě se dále podíleli jeho spolupracovníci: Sven Martens, Carolin Thomae a Andreas Samfaß.

Hlavním cílem terénního školení v Sasku (v Německu) bylo seznámení lesníků VLS ČR, s.p. s hospodařením v Saských státních lesích. Lesníci získané zkušenosti z tohoto terénního cvičení uplatní při svém hospodaření v podmínkách Brdské vrchoviny. Saské státní lesy již téměř třicet let provádějí přestavby ohrožených smrkových monokultur na druhově pestré a stabilní porosty. Tyto nově vzniklé porosty by měly lépe odolávat klimatickým změnám. Součástí tohoto hospodaření je i koncepční přístup k myslivosti, kdy lov je nástrojem pěstování lesa. Stavy zvěře jsou v Sasku udržovány na takové úrovni, aby se porosty dokázaly obnovovat bez nutnosti ochrany proti škodám zvěří.

Termíny a účast

Terénní cvičení bylo rozděleno na dva turnusy:

První: 13.–14. 6. 2023 – 20 technicko-hospodářských pracovníků z divize Hořovice a tři pracovníci z ředitelství podniku.

Druhý: 15.–16. 6. 2023 – 16 technicko-hospodářských pracovníků z divize Hořovice

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.